Новини

Німецький досвід соціального діалогу застосовують на Дніпропетровщині!

30726578_1467320336709598_2244901280164085760_n

Взаємодія працівників, роботодавців та профспілок. Запобігання відтоку кваліфікованих кадрів. Захист прав робітників та формування освічених спеціалістів. Ці та інші теми німецькі експерти ділилися досвідом в Дніпропетровській обласній раді.

В рамках співпраці відбувся круглий стіл на тему конструктивного партнерства, соціальної відповідальності та укладння колективних договорів на підприємствах. Захід став логічним продовженням стосунків між Німеччиною та Дніпропетровською областю.

Ще у минулому році сторони підписали важливий для робітників і работодавців Дніпропетровщини договір — територіальну угоду на 2017-2020 роки між головою облради Глібом Пригуновим, головою федерації роботодавців Дніпропетровщини Віктором Сергєєвим, головою Дніпропетровського об’єднання профспілок Віталієм Дубілем та заступником голови ОДА Олегом Кужманом.

Цей документ регламентує соціальний діалог між державою, роботодавцями та робітниками.
«Цінні кадри їдуть працювати за кордом, шахтарі вимагають підвищення зарплатні, а ринок праці наповнений непідготовленими працівниками. Для вирішення усіх цих питань є надзвичайно важливим досвід наших німецьких партнерів. З точки зору організації нашого діалогу дуже важливо, щоб федерація роботодавців почула профспілки і владу. Це необхідно для того, щоб стосунки між ними були прозорими, а трудові відносини справедливими», — розповів Гліб Пригунов.

Територіальна угода передбачає заключення нових договорів між роботодавцями та робітниками, де посердником виступає держава. Угода необхідна для регулювання суперечок, рівня заробітної платні, соціальних гарантій та інших елементів стосунків між сторонами діалогу.