Це показали соціологічні дослідження в області. Зараз у нашому регіоні понад 400 тисяч переселенців, це один із найбільших показників кількості ВПО в Україні, тому опитування проводили саме тут – ГО “Об’єднання відповідальних громадян”, ТОВ “Оперативна соціологія” за підтримки ГО “Інститут економічних досліджень та політичних консультацій”. Дніпропетровська обласна рада – партнер цього дослідження.
Отримані дані допоможуть краще зрозуміти питання адаптації та інтеграції переселенців у громади. Зокрема, це стосується працевлаштування, забезпечення житлом, освітніми можливостями, юридичними та медичними послугами. Саме ці питання респонденти зазначали як найнеобхідніші.
“Масове переміщення великої кількості людей створює величезні ризики і для держави, і для муніципальної влади. Для інтеграції ВПО на новому місці проживання потрібно ретельно вивчити їхні проблеми та розробити дієві заходи для їх розв’язання. І перший крок у цьому – комплексне наукове окреслення проблемних зон”, – розповів Вадим Гавриліце – менеджер проєкту.
Результати показали, що наприклад, інформування, вирішення базових проблем ВПО на Дніпропетровщині забезпечене на високому рівні. Також Дніпропетровська область – в трійці лідерів серед регіонів, куди релокувався бізнес. За даними Опендатабот, до нашої області переїхали 710 підприємств.
“Враховуючи, що до нас переселилося найбільше жінок з дітьми і більшість підприємців – на Дніпропетровщині належний рівень підтримки. Обговорили всі ці питання на нараді з очільниками наших громад.Ми й надалі дбатимемо про забезпечення прав ВПО, особливо – вразливих категорій. Дякую головам громад за підтримку наших людей у складний для держави час!” – наголосив Микола Лукашук – голова Дніпропетровської обласної ради.